Jak obsluhovat všechny části uměleckého ekosystému, od umělce po instituci

Obrázek od Mia2you

Potenciál společnosti Blockchain změnit téměř každé odvětví je již pokryta tisíci článků. Každý ví, že existují příležitosti - technologie musí být správně uvolněna, aby se uvolnily.

To se snadněji říká, než uděláme, samozřejmě.

Lidé se přirozeně zajímají, takže když přichází inovativní technologie, často se zaměřují na to, jak se na ně vztahuje.

Jakkoli však může být vytvoření řešení prospěšných pro jednu skupinu uspokojivé, řešení blockchainu budou účinná pouze tehdy, budou-li brát v úvahu celý ekosystém daného odvětví.

V uměleckém průmyslu je mnoho společností využívajících blockchain stále příliš úzce zaměřeno. Někteří se obávají umělců, jiní se více zajímají o instituce.

Jakékoli řešení v uměleckém prostoru musí být přínosem pro celý ekosystém, nejen pro jeho jeden kus. Jinak není prostor pro růst a vývoj.

Sledování jednoho programu Picasso by pro vás mohlo být přínosné, ale pokud se zapojíte všichni umělci, získáte mnohem více.

Zde je návod, jak se průmysl může pohnout kupředu:

Pochopte, kdo tvoří umělecký ekosystém.

Z vnějšku se může umělecká ekonomika zdát docela jednoduchá - umělci ji vytvářejí, doufejme, že ji prodávají a budují si reputaci.

Existuje však tolik různých protkaných účastníků, že struktura je mnohem složitější, než si mnozí představují. (Pokud chcete porozumět všem pohyblivým dílům uměleckého světa, doporučujeme sledovat dokument Rozmazané čáry: Uvnitř uměleckého světa).

  • Umělci a jejich statky tvoří první a pravděpodobně nejdůležitější část ekosystému. Bez nich by nebyl důvod, proč by prostor vůbec existoval.
  • Přesto musí někdo umělecké dílo koupit a ocenit. Jsou to sběratelé, aukční domy, galerie a ověřovatelé. Umožňují, aby se umělecký svět roztočil, abych tak řekl, nákupem, ověřováním a předváděním kusů.
  • A konečně existují instituce. Přicházejí v mnoha tvarech a velikostech, ale jejich společný zájem spočívá v ochraně uměleckých děl a zachování dědictví, které bylo vybudováno po stovky a tisíce let. Do této kategorie spadají vládní agentury, muzea a univerzity.

Tím, že víte, kdo tvoří ekosystém, pak můžete pracovat na shromáždění všech kolem řešení.

Vyberte si cíl, kterého se každý může dostat.

Lidé rádi mluví o tom, jak blockchain změní svět, jak bude vše propojeno a transparentní.

Faktem je, že k ničemu z toho nedojde, pokud nemůžeme dát lidem důvod, proč chtějí propojený, transparentní svět. Musí to být katalyzátor nebo společný problém, který všechny v ekosystému tlačí ke stejnému cíli .

Ve světě umění je to provenience.

Je to proto, že ověřovatelé, sběratelé, umělci, aukční domy a instituce všichni mají zájem na tom, aby bylo umělecké dílo autentické. Sběratelé a instituce chtějí zajistit, aby měli skutečná originální díla - ale provenience ovlivňuje také umělce. Pokud jste umělec a vaše práce je odcizena nebo padělána, znamená to, že někdo snižuje vaše živobytí.

Provenience je problém, který má dopad na všechny účastníky. Jediným způsobem, jak se pohnout kupředu, je poskytnout lidem řešení, které je v jejich vlastním zájmu, ale které také pozitivně ovlivňuje všechny ostatní v ekosystému.

Shromažďujte ekosystém společně a hledejte cestu vpřed.

Nikdo nepřijímá masivní, víceletý projekt najednou. Místo toho to rozdělíte na kousky velikosti kousnutí, o kterých víte, že je možné je dosáhnout.

Krok za krokem stavíte a iterujete směrem ke konečnému cíli.

Ve společnosti Blockchain Art Collective náš tým v současné době vytváří workshop, jehož cílem je poučit lidi o vesmíru. Chceme pomoci ostatním v ekosystému pochopit, proč je to důležité, čeho se snažíme dosáhnout a proč by se měli podílet. Máme zdroje. Spolupracujeme. A jdeme ven a povídáme si s lidmi, abychom zjistili, jak pro ně můžeme postavit něco užitečného.

To, co nechceme, je platforma, která neslouží všem a nezahrnuje společenské a technologické přísliby blockchainu ve světě umění.

A jediný způsob, jak se tomu můžeme vyhnout, je vyvrtat a zjistit, co skutečně lidem pomůže. Chceme vědět, jak bude naše platforma nejlépe sloužit lidem, společensky i prakticky.

A na tuto otázku nemůžeme odpovědět sami.

Umělecká komunita musí společně trávit čas a zmapovat, jaké jsou požadavky, jak budou implementovány a jak budou integrovány napříč organizacemi do stávajících systémů.

Společně můžeme sjednotit umělecký ekosystém a zjistit, jak bude provenience vypadat jako vpřed.

Opravdu věřím, že máme platformu, z níž může těžit celý ekosystém. Je to jediný způsob, jak vytvořit udržitelné řešení pro umělecký svět, a je to jediný způsob, jak skutečně přinést výhody blockchainu všem.

Děkuji za přečtení!

Náš tým v Blockchain Art Collective chce zajistit, aby umělci a inovátoři uměleckého světa - ať už jednotlivci nebo instituce - měli vliv na tento rostoucí ekosystém.

Zní to jako ty? Vyplňte formulář a přihlaste se do kolektivní pracovní skupiny Art Blockchain Art.