Dělat údaje jinak: Úřad pro kreativní výzkum

Poslední den roku 2012 jsem opustil New York Times a otevřel dveře novému podniku: Office for Creative Research. Během čtyř islámských let jsme se rozrostli ze tří zaměstnanců na deset a přesunuli jsme se z činžovního bytu nahoře v The Bowery do nové světlé kanceláře v centru Brooklynu. Vytvořili jsme také pozoruhodnou škálu práce zaměřené na údaje, od řady databázových představení v Muzeu moderního umění až po vizualizační a sonifikační nástroje pro obrovské zločinecké botnety. Pomáhali jsme spočítat slony a analyzovat provoz sanitky a vytvořili jsme datové plastiky pro veřejné i velké prostory. Vizualizovali jsme historii NASA, vlnící se vliv Einsteinových teorií a spletitý systém cílení reklam. Podporujeme největší projekt ochrany otevřených dat v Africe a vytváříme otevřenou platformu pro terénní výzkumníky a průzkumníky.

Přestože jsme dobře pracovali, nemyslím si, že jsme velmi dobře vysvětlovali, kdo jsme a co děláme. Kamarád, kterého znám už mnoho let, mě na koktejlovém večírku nedávno zatáčel a zeptal se (poněkud nesmírně):

"Co přesně dělá OCR?"

Tento příspěvek je pro tohoto přítele. Je to pro kohokoli jiného, ​​kdo mohl mít stejnou otázku ve svých hlavách, a pro vás všechny, kteří možná nevěděli (dosud), že úřad pro kreativní výzkum existoval.

Kdo jsme

OCR, cca listopad 2016 (bez vyobrazení: Erik Hinton, Gabriel Gianordoli)

OCR jsem já, Noa Younse, Genevieve Hoffman, Zarah Cabañas, A'yen Tran, Kate Rath, Chris Anderson, Jane Friedhoff, Eric Buth, Gabriel Gianordoli a Erik Hinton.

Co děláme

Vyrábíme vizualizace, online nástroje, komunitní platformy a veřejné intervence, které zvyšují datovou gramotnost, usnadňují porozumění a podporují rovnost. Cílem naší práce je navodit překvapení a potěšení a zároveň řídit kritické myšlení a usnadňovat porozumění.

Pečlivým výzkumem a sofistikovanou analýzou pracujeme na hlubokém porozumění složitým datovým systémům. Poté navrhujeme a budujeme jedinečné metody komunikace těchto datových systémů s veřejností.

Zde jsou tři projekty, které jsme vydali za posledních šest měsíců:

Sloní atlas

http://elephant-atlas.org

V roce 2013 zahájil Velký sčítání slonů první průzkum v rámci afrického slona za 40 let, aby pochopil alarmující úbytek populace slonů v celé Africe. Přinesli toto množství dat do našeho studia a požádali nás, abychom vyprávěli mnoho příběhů v něm.

Vytvořili jsme Elephant Atlas: webovou hybridní platformu pro vyprávění příběhů / průzkum dat, která vyjadřuje nesčetné faktory obklopující ochranu slonů. Uživatelé se mohli pohybovat v příběhu GEC, ponořit se do faktorů, které ovlivňují ochranu (od politik po pytláctví k HDP), vidět, jak se různé země srovnávaly, a také - prostřednictvím našeho uživatelsky přívětivého rozhraní - prozkoumat samotné API, generovat cílené mapy a zprávy, které by si mohli vzít s sebou.

Výsledky naší práce byly odhaleny na Světovém kongresu na ochranu přírody na Havaji koncem léta 2016: krátce po WCC Čína oznámila, že do konce roku 2017 zakáže veškerý obchod se slonovinou, čímž se ve skutečnosti uzavře největší světový trh se slonovinou.

Jednou jsme byli příliš cizí

"Písmo nám říká, že nebudeme utlačovat cizince, protože známe srdce cizince - jednou jsme byli cizinci." Moji spoluobčané, jsme a vždy budeme národem přistěhovalců. Jednou jsme byli také cizinci. “
- Barack Obama

We Were Strangers Once Too je veřejná sochařská data, která vyzdvihuje roli, kterou hráli imigranti při zakládání, rozvoji a neustálé vibraci města New York.

Skládá se z 33 kovových pólů, z nichž každý je napsán populací přistěhovalců v New Yorku pocházejících z jednotlivého národa, divácký posun v perspektivě řeší sochu na ikonické srdce při pohledu ze speciálně umístěné vyhlídkové platformy.

Byli jsme Strangers Once Too byl nainstalován na Times Square po dobu 27 dní. Sledovalo ji více než 20 milionů lidí a vyvolalo více než 780 milionů tiskových dojmů.

Louis Mapa místnosti

Tvorba komunitních map a průzkum dat v Map Room

7. března jsme převzali uzavřenou školu v St Louis, abychom vytvořili Map Louis Room: pop-up komunitní prostor pro vytváření a objevování originálních, interpretačních map města, které odrážejí osobní příběhy a živé zkušenosti jeho obyvatel. .

V Map Room různé skupiny St. Louis používaly kombinaci analogových a digitálních technologií (vše od per a značek, až po kreslicí roboty), aby společně vytvořily sadu rozsáhlých transmediálních map, které vyjadřují jejich životy a realitu ve městě.

Tato mnohotvárná iniciativa, která vyzařuje rozmanité a nedostatečně zastoupené zkušenosti ze života v St. Louis, poskytuje křižovatku humanitních, technologických a sociálních spravedlností, která se setkávají, dává příběh do rukou lidí a vytváří bezpečný prostor pro otevřenou a čestnou diskusi která se může stát replikovatelnou v dalších městech, která čelí výzvám v oblasti nerovnosti a rozdělujících se zeměpisných oblastí.

Při příležitosti uzavření Map Room, starosta Francis Slay vyhlásil 11. dubna oficiálního 'St. Louis Map Day 's tím, že Map Room „poskytl křižovatku pro humanitní, technologické a sociální spravedlnosti, aby se setkal a vytvořil bezpečný prostor pro otevřenou a čestnou diskuzi.“

Proč jsme jiní

Nemůžete hodit skálu v sousedství v NYC nebo San Franciscu, aniž byste zasáhli nějakou společnost zaměřenou na data. Co odlišuje OCR?

Věnování etické praxi

OCR se zavazuje hledat způsoby, jak pracovat s údaji, které respektují blaho jednotlivců a komunit. Snažíme se dělat práci, která podporuje rovnost, tlačí proti represivním systémům, a nabízí agenturu těm, kteří jsou v datových systémech obvykle poddimenzovaní.

OCR je členem Poradního výboru pro údaje pro USA pro UNHCR a jsem členem sítě Světového ekonomického fóra o AI, internetu věcí a budoucnosti důvěry. Píšeme a mluvíme hodně o tom, jak lze dátové systémy učinit humánnějšími, a snažíme se tyto zásady uplatnit v našich projektech.

Různorodá hlediska a hluboká odbornost

Náš tým tvoří inženýři, umělci, herní návrháři, architekti, komunitní organizátoři, umělci a filozofové. OCR je 50% žen a naše náborové praktiky jsou konkrétně zaměřeny na zvýšení rozmanitosti našeho týmu, a to podle rasových, kognitivních, genderových a filozofických linií.

Náš tým má společně více než 60 let zkušeností s prací s daty, tvorbou softwarových produktů, uměním a spoluprací s komunitami.

Spravedlivé a rovné pracoviště

Všichni v OCR sdílejí společný plat a všichni členové našeho produkčního týmu mají stejný titul. Úspěch společnosti se odráží přímo v odměňování a naše finance a obchodní strategie jsou otevřené a transparentní.

Pro nás to zajišťuje pracoviště bez konkurenční politiky a podnikání, které je určeno pro individuální i kolektivní úspěch. Pro naše partnery to znamená, že disciplíny jsou oceňovány a kompenzovány stejně - nedochází k hlídání rozvojových zdrojů. Namísto toho kreslíme koncepty pomocí jakýchkoli nástrojů, které naši tvůrčí výzkumníci považují za nejúčinnější, od prototypování kódu až po prezentaci vizuálních návrhů v InVision až po wireframy.

Pohybujeme se plynule tímto procesem a přeskakujeme tradiční lineární pracovní toky, když je to efektivnější nebo efektivnější - navrhování od handsketches v CSS nebo přesouvání z nosorožců na prototypy tkanin a dřeva. Naše týmy jsou silně multidisciplinární a tyto přechody jsou plynulé.

Jak s námi můžete pracovat

Neustále hledáme nové partnery, kteří usilují o dosažení stejných cílů jako my: učinit data srozumitelnějšími, lidštějšími a dostupnějšími. Milujeme šílené nápady, podivné návrhy a neobvyklou spolupráci. Máte-li zájem o spolupráci s námi nebo vaší organizací, kontaktujte nás prosím:

Zabezpečený e-mail: information@protonmail.ocr.nyc

Telefon: +1 (718) 596–7200

Veřejný klíč PGP